Kurumsal

Erzurum M.Ö. 11.000'lere kadar uzanan bir şehirleşme tarihine sahip olmakla birlikte binlerce yıldır Doğu ile Batı, Kuzey ile Güney arasında bir köprü bir geçiş noktası olma görevini de üstlenmektedir. İlk çağlardan beri bu özelliği ile ticaretin merkezinde bulunan Erzurum önceleri ipek yolu ile bu görevi yürütürken şimdilerde transit karayolu geçişiyle kıtaları ve ülkeleri birbirine bağlamaktadır.

Özellikle 2011 kış olimpiyatlarının Erzurum'da yapılmış olması, yapılan uluslararası tesislerin katkılarıyla birlikte, Anadolu'da kış turizmin ve sanatın en gözde merkezidir.

Erzurum'un nüfusu ilçeleriyle beraber 800 Bin'i bulurken, kentin sosyo ekonomik yapısı hızla yükselmektedir. Halihazırda eğitime devam eden iki üniversiteye ilave olarak üçüncü üniversitenin temelleri atılmış olup, kentte öğrenci sayısı 120 Bin'e yaklaşmıştır.

Cumhuriyet ile birlikte özellikle Doğu Anadolu'da gelişmişliğin adı olan Erzurum, Doğunun Paris'i olarak adlandırılmakta ve çevre illerden insanlar gerek alışveriş gerek kış sporları gerekse sağlık gibi ihtiyaçların­dan dolayı Erzurum’u tercih etmektedirler.

Palerium adı birbiriyle özdeşleşmiş Palandöken ile Erzurum kavramlarının bir araya gelmesiyle her ikisine de gönderme yapma temelinde ortaya çıkmaktadır. Hem yerel hem ulusal olma noktasında fonetiği düşünüldüğünde, Palerium isminin isabetli bir seçim olduğu görülebilir.

Şehir şimdilerde yeni bir Alışveriş Merkezi ile tanışma fırsatını yakalamıştır. Palerium Alışveriş Merkezi kapılarını 1 Mayıs 2014 tarihinde açmış ve ziyaretçilerine hizmet vermeye başlamıştır. Palerium AVM, Erzurum'un merkezinde Cumhuriyet Caddesinde yaya trafiğinin en yoğun olduğu noktada bulunmaktadir.

Kurumsal kimliğin temelini oluşturan Selçuklu yıldızı da gerek biçimsel yapısı gerekse renkleriyle bu kültürler arası kavşak olma özelliğine gönderme yapmaktadır. Anadolu'da güçlü bir yapısal ve kültürel iz bırakmış olan Selçuklu ve Osmanlı mirasından yola çıkılarak tercih edilen "sekiz" köşeli Selçuklu yıldızının ortasına Palerium AVM konumlandırılırken sekiz köşe pusulanın sekiz yönünü temsil etmektedir. Kullanılan renkler gökkuşağı ile özdeşleştirilerek kültürler arası etkileşimin merkezine Erzurum'u koymaktır.

PALERIUM AVM, 23.000 m2 kapalı alan, 12.000 m2 kiralanabilir alan, 575 m2 eğlence merkezi, 1.200 m2 market, 225 m2 elektronik market, 70 seçkin mağaza, 80 araçlık otopark, 887 m2 5 ayrı salonda 422 kişilik izleyici sayısı ile sinema keyfi, 515 m2 6 Yollu Bowling Salonu ile ziyaretçilerine hizmet vermektedir.

ÜST